Čokoládovna

Čokoládovna

Omlouváme se, ale z důvodu teplého počasí čokoládu aktuálně neposíláme, každopádně v případě zájmu nás kontaktujte a rádi se Vám pokusíme vyjít vstříc, dle možností.

 

Rozhodli jsme se vrátit pralinkám skutečnou chuť.

Rožnovský pivovar na přelomu 19. a 20. století voněl nejen pivem, ale i čokoládou. Paní Málková, rozená hraběnka Anna Kammel von Hardegger, byla vyhlášenou cukrářkou a pro svého manžela, sládka a majitele Rožnovského pivovaru, připravovala jen to nejlepší. Její přístup na habsburský dvůr jí navíc přinášel spoustu inspirace. Její dochované deníky a recepty, které rodina střeží jako oko v hlavě více než 100 let, nám byly a jsou úžasným zdrojem informací.

Málkova čokoládovna

Přijďte do Málkovy čokoládovny ochutnat pralinky, ale i jiné čokoládové speciality, které chutnají tak, jak chutnat skutečně mají. Používáme pouze vysoce kvalitní 64% čokoládu z kakaových bobů z Ekvádoru a 72% čokoládu z kakaových bobů z Indonésie, která obsahuje jen to, co čokoládu skutečně obsahovat má: kakaovou hmotu, kakaové máslo a cukr. Žádné ztužené tuky u nás nehledejte.

Namísto ganáží, které chutnají všechny stejně a jsou plné stabilizátorů a umělých barviv, využíváme pouze čerstvou smetanu, čokoládu, pyré z ovoce, bylinky, koření z celého světa, nejrůznější druhy ořechů a alkoholu. Náplně si vyrábíme sami a díky tomu můžeme garantovat jejich jedinečnou chuť.

Díky grantu EU nám bylo dovoleno zakoupit  technologie, které nám dovolují vyrábět čokoládové produkty, které jsou díky tvořivosti našich lidí unikátní a dokáží svou kvalitou obstát na vysoce konkurenčním trzích s cukrovinkami. A jako benefit navíc dáváme práci i těm, kteří jsou svým handicapem na pracovním trhu těžce umístitelní.
 
Francouzská 1
20 Kč

Slovo 'pralinka' pochází z původního francouzského 'praliné'. A 'praliné' byly malé sladké hrudky z oříšků v karamelu. Od té doby už pralinka sice znamená něco úplně jiného, ale...

PRA0002
Pistáciový nugát
20 Kč

Stačí smíchat dobré pistácie s dobrou čokoládou a vznikne vynikající pistáciový nugát krásně zelené barvy. A protože si taková chuť zaslouží exkluzivní péči, každou z pralinek...

PRA0013
Dvoubarevný nugát
20 Kč

Klasika všech starých cukráren. Skutečná čokoláda a vysoký podíl lískových oříšků zaručují, že tuto dobrotu si zamilujete.  

SPEC0002
Slaný karamel
20 Kč

Na náš karamel nedáme dopustit. Je krásně polotekutý, jantarový, harmonicky kombinující sladkost a slanost, jemnost másla a smetany.  

PRA0018
Griotková
20 Kč

Lesknoucí se diamant s náplní kombinující svůdnou hořkost čokolády, kyselost višní a opojnost griotky.  

PRA0003
Vaječný likér
20 Kč

Hustá jemná náplň z vaječného likéru. Sladká chuť Vánoc v jedné pralince.  

PRA0017
Malinová pralinka
20 Kč

Malinová pralinka. Pralinka z malinové čokolády s malinovou náplní. Větší dávku ovoce jsme do ní už přidat nemohli!

PRA0007
Valašská s mákem
20 Kč

Mák, švestky a slivovice v jedné pralince!  

PRA0020
Višňová
20 Kč

Kyselé višně a 72% čokoláda. Klasika a jedna z našich nejprodávanějších pralinek.

PRA0022
Aztécká 1
20 Kč

Pekelně pálivá pralinka inspirovaná recepturou původního nápoje z kakaových bobů.

PRA0001
Nugátová s lískovým oříškem (tmavá)
20 Kč

Klasická chuť, avšak bez jakýchkoliv náhražek! Hořká 72% čokoláda, vysokoprocentní nugát a celý pražený lískový oříšek k tomu.  

PRA0011
Kokosová pralinka
20 Kč

Kokosová pralinka. Pražený kokos a sladká čokoláda. Náš oblíbený prostředek na zalepení pusy!

PRA0006
Nahoru
Další produkty
97 položek celkem