O nás

Historie

Historie vaření piva v Rožnově sahá do roku 1712.  Byl v rukou významných šlechtických rodů Žerotínů,  Fürstenberků, Kinských, Rothschildů.  Zdi pivovaru však pamatují již dobu Přemysla Otokara II., za jehož panování byl  vybudován Rožnovský hrad,  z jehož zdiva byl  následně  pod kopcem vystaven pivovar.

Z důvodu stále rostoucího výstavu piva byl areál parostrojního pivovaru často rozšiřován, neboť se měnila během věků technologie výroby. Z původní výroby svrchně kvašeného piva, které se dochovalo v západních zemích,  se přecházelo na tzv. spodní kvašení, což znamenalo potřebu větších prostor spilek a ležáckých sklepů. Na konci 18. století byly pod horou Kozák přistavěny další 3 sklepení a nad nimi sýpky.

Po válce byl pivovar zásadně rekonstruován. Byla zakoupena moderní měděná varna, která byla po znárodnění přerovským pivovarem v lednu 1949 vyřezána, aby následně  skončila ve šrotu. Obdobný osud čekal celou technologii pivovaru. Některé technologické součásti včetně stovek ležáckých sudů byly převezeny do Přerova.

Poslední výstav se uskutečnil v lednu roku 1949.

Novodobá historie pivovaru se začíná psát roku 2010, kdy se pod novým vedením v Rožnově začíná vyrábět kvalitní, poctivé pivo. V současné době vaříme cca 10 druhů piv podle vlastních originálních receptur, které vycházejí z receptur původních. Aktuální nabídka jednotlivých piv je závislá na sezónnosti. 

V souvislosti s otevřením pivovaru jsme využili kapacitu budovy a za podpory evropských dotací vybudovali nejprve Rožnovské pivní lázně a následně Mořské lázně. Opět jsme navázali na historii, neboť v letech 1796 – 1960  mělo lázeňství v našem městě své pevné místo v podobě klimatických lázní. Ty byly, bohužel, zrušeny díky totalitním praktikám.

 

Současnost

Jak jste se mohli dočíst ve faktech o historii Rožnovského pivovaru, zaměřujeme se nyní nejen na znovuobnovení tradice vaření piva, ale také navazujeme na lázeňskou tradici v našem městě.

Pro vyjímečné vlastnosti složek, které získáváme při výrobě našeho piva, jsme vytvořili kolekci vlastní kosmetiky s vysokým obsahem Rožnovského kvasnicového piva, pivovarských kvasnic, sladu a chmelu.

Pivovarské kvasnice

  • posilují přirozenou imunitu těla
  • pomáhají při problematické pleti, zejména při akné (stav pleti se zlepší)
  • vhodné jsou též pro vlasy a nehty
  • vhodné jak  pro nemocné, tak  i zdravé jako prevence
  • lehce zvyšuje chuť k jídlu

Nabízíme širokou škálu procedur pečujících o tělo i duši včetně masáží a kosmetických ošetření, které můžete absolvovat v pivních či mořských lázních.

V našich unikátních pivních lázních Vás čeká pivní koupel v mladině, která vzniká při výrobě piva povařením sladu a chmele, Po prohřívajícím účinku lázně v luxusních měděných nebo dřevěných vanách, Vás zabalíme na minimálně 20 minut k relaxaci, kdy začne docházet k detoxikaci Vaší kůže. Následně Vám nabídneme zábal z pivovarských kvasnic a mláta, jako prostředek vyživení Vaší kůže komplexem vitamínu B a minerálů, které kvasnice a mláto obsahuje. Při vší této péči navíc dbáme na užití přírodních prostředků - mláto není nic jiného než rozemletý ječmen, který se používá při výrobě piva, stejně jako naše kvasnice. Co více si přát...

 

Projekt "Cestou čokolády k zaměstnání potřebných", reg.č. CZ.06.2.58/0.0/0.0/16_061/0003467 a je spolufinancován za finanční podpory EU.

irop_cz_ro_b_c-rgb

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení