*Z důvodu vytíženosti Vás prosíme, kontaktuje nás pouze přes email obchod@pivovarskamanufaktura.cz Děkujeme

O nás

Historie

Historie vaření piva v Rožnově sahá do roku 1712.  Byl v rukou významných šlechtických rodů Žerotínů,  Fürstenberků, Kinských, Rothschildů.  Zdi pivovaru však pamatují již dobu Přemysla Otokara II., za jehož panování byl  vybudován Rožnovský hrad,  z jehož zdiva byl  následně  pod kopcem vystaven pivovar.

Z důvodu stále rostoucího výstavu piva byl areál parostrojního pivovaru často rozšiřován, neboť se měnila během věků technologie výroby. Z původní výroby svrchně kvašeného piva, které se dochovalo v západních zemích,  se přecházelo na tzv. spodní kvašení, což znamenalo potřebu větších prostor spilek a ležáckých sklepů. Na konci 18. století byly pod horou Kozák přistavěny další 3 sklepení a nad nimi sýpky.

Po válce byl pivovar zásadně rekonstruován. Byla zakoupena moderní měděná varna, která byla po znárodnění přerovským pivovarem v lednu 1949 vyřezána, aby následně  skončila ve šrotu. Obdobný osud čekal celou technologii pivovaru. Některé technologické součásti včetně stovek ležáckých sudů byly převezeny do Přerova.

Poslední výstav se uskutečnil v lednu roku 1949.

Novodobá historie pivovaru se začíná psát roku 2010, kdy se pod novým vedením v Rožnově začíná vyrábět kvalitní, poctivé pivo. V současné době vaříme cca 10 druhů piv podle vlastních originálních receptur, které vycházejí z receptur původních. Aktuální nabídka jednotlivých piv je závislá na sezónnosti. 

V souvislosti s otevřením pivovaru jsme využili kapacitu budovy a za podpory evropských dotací vybudovali nejprve Rožnovské pivní lázně a následně Mořské lázně. Opět jsme navázali na historii, neboť v letech 1796 – 1960  mělo lázeňství v našem městě své pevné místo v podobě klimatických lázní. Ty byly, bohužel, zrušeny díky totalitním praktikám.

 

Současnost

Jak jste se mohli dočíst ve faktech o historii Rožnovského pivovaru, zaměřujeme se nyní nejen na znovuobnovení tradice vaření piva, ale také navazujeme na lázeňskou tradici v našem městě.

Pro vyjímečné vlastnosti složek, které získáváme při výrobě našeho piva, jsme vytvořili kolekci vlastní kosmetiky s vysokým obsahem Rožnovského kvasnicového piva, pivovarských kvasnic, sladu a chmelu.

Pivovarské kvasnice

  • posilují přirozenou imunitu těla
  • pomáhají při problematické pleti, zejména při akné (stav pleti se zlepší)
  • vhodné jsou též pro vlasy a nehty
  • vhodné jak  pro nemocné, tak  i zdravé jako prevence
  • lehce zvyšuje chuť k jídlu

Nabízíme širokou škálu procedur pečujících o tělo i duši včetně masáží a kosmetických ošetření, které můžete absolvovat v pivních či mořských lázních.

V našich unikátních pivních lázních Vás čeká pivní koupel v mladině, která vzniká při výrobě piva povařením sladu a chmele, Po prohřívajícím účinku lázně v luxusních měděných nebo dřevěných vanách, Vás zabalíme na minimálně 20 minut k relaxaci, kdy začne docházet k detoxikaci Vaší kůže. Následně Vám nabídneme zábal z pivovarských kvasnic a mláta, jako prostředek vyživení Vaší kůže komplexem vitamínu B a minerálů, které kvasnice a mláto obsahuje. Při vší této péči navíc dbáme na užití přírodních prostředků - mláto není nic jiného než rozemletý ječmen, který se používá při výrobě piva, stejně jako naše kvasnice. Co více si přát...

 

Projekt "Cestou čokolády k zaměstnání potřebných", reg.č. CZ.06.2.58/0.0/0.0/16_061/0003467 a je spolufinancován za finanční podpory EU.

irop_cz_ro_b_c-rgb

Zpět do obchodu